Головна
Управління активами

Операції з цінними паперами

Послуги депозитарної установи

Інвестиційна група
русский
українська

  
ТАСК-ІНВЕСТ


ТАСК Ресурс
Пайовий інвестиційний фонд диверсифікованого виду відкритого типу

Інвестиції з розумом!
Актуальні питання
   
Законодавство
   
Глосарій
   
Поради інвесторам
    
Про компанію
   
Новини
   
Послуги КУА "ТАСК-ІНВЕСТ"
   
Фонди
    
ЕНЦИКЛОПЕДіЯ

 Шановні відвідувачі.

У зв'язку з оголошенням загального карантину всі компанії, що входять до складу Групи "ТАСК", працюють в частково дистанційному режимі.

Телефонні дзвінки на корпоративні номери (44) 502-00-75 та (44) 502-00-77 приймаються з 10-00 до 16-00.

Звернення електронною поштою обробляються в звичайному режимі з 9-00 до 18-00.

Робочі дні залишаються незмінними: Пн- Пт.Поради інвесторам

З кожним роком зростає кількість інвесторів, що довіряють управління своїми грошима професіоналам, і такий фінансовий інструмент, як цінні папери інвестиційних фондів, стає все більш популярним в нашій країні. Але, як у відношенні до будь-якого інструменту, слід пам’ятати, що, для отримання бажаного результату, цей інструмент необхідно навчитись вірно використовувати. 

У роботі з інвестиційними фондами існують свої правила та свої типові помилки, які роблять інвестори через незнання головних принципів інвестування та відсутність досвіду роботи з цінними паперами. На фондовому ринку такі помилки можуть дуже дорого коштувати.

Спираючись на досвід роботи Компанії з управління активами "ТАСК-ІНВЕСТ" та міжнародну практику інвестування хотілось би дати кілька порад, які допоможуть Вам впевненіше робити кроки на шляху до своєї інвестиційної мети.

Інвестуйте з розумом! Визначте свою інвестиційну мету

Вирішіть для себе якої мети Ви бажаєте досягти, наприклад: придбати дім або квартиру, зібрати на автомобіль, гарантувати собі забезпечену старість, накопичити кошти для сплати за навчання дітей або просто зберегти гроші від інфляції. Якою б не була мета, важливим є усвідомлення того, що ваші гроші "працюють" на Вас, наближуючи здійснення Вашої мрії.

Спробуйте відповісти на пару нескладних запитань:
 1. Який розмір щомісячного прибутку Ви хотіли б мати?
 2. Які важливі придбання Ви б хотіли зробити протягом найближчих років?
Оцініть Ваше теперішнє фінансове становище

Якщо мету визначено, то варто було б проаналізувати своє теперішнє фінансове становище. Зробіть оцінку активам, які вже знаходяться у вашому розпорядженні.

Усі активи розподіляються на "пасивні" та "активні". "Пасивні" активи не приносять прямого прибутку (квартира, автомобіль, дача, гроші, сховані в "панчоху" та інше). Більшість "пасивних" активів ще й відбирають кошти у вигляді витрат на своє утримання, а гроші, які не "працюють", знецінюються під впливом інфляції.

Тому варто замислитись над тим, щоб перетворити "пасивні" "непрацюючі" гроші в справжні активи, а це, в першу чергу, можливо при інвестуванні в доходні інструменти. Одним з таких інструментів є цінні папери інвестиційних фондів.

Проаналізуйте для себе наступне:
 1. Розмір свого щомісячного доходу.
 2. Суму щомісячних витрат.
 3. Наявність активів, що приносять прибуток.
 4. Наявність активів, що не приносять прибуток.
Оцініть, чи раціонально Ви використовуєте свій капітал.

Визначте строк інвестування

Для того, аби з успіхом інвестувати, Вам необхідно мати вільні кошти, в яких у Вас виникне потреба не раніше ніж через 2-3 роки, а краще – 5-10 років.

Найкраще обрати довгострокову стратегію інвестування та інвестиційний горизонт не менший 10 років. Такий довгий термін інвестування дозволяє знизити ризики, пов’язані з циклічністю поведінки фондового ринку. Адже падіння на фондовому ринку неминучі, так само як і зростання після падіння – усе у цьому світі проходить свій розвиток циклічно. Світова історія не знає прикладів тривалих падінь фондового ринку, які б тривали більше ніж 5 років.

Не асоціюйте строк інвестування з якимись "круглими" цифрами. На відміну від депозитів в інвестуванні у фонди відсутні фіксовані строки (місяць, рік, тощо). Не прив’язуйтесь до строків – робіть прив’язку до Вашої мети інвестування.

Визначтесь, скільки коштів Ви готові виділити на інвестування.

Спочатку будь-хто з нас є потенційним міліонером, а кожний загублений для інвестування день коштує досить дорого. Для досягнення фінансового благополуччя потрібні дві речі: час та гроші.

Якщо з часом усе зрозуміло, то де взяти гроші? Найпростіший та найнадійніший рецепт – регулярно відкладати або певну суму, або відсоток від доходу та інвестувати – придбавати цінні папери.

Тактика інвестування є дуже важливим моментом тому, що може в значній мірі збільшити ефективність процесу інвестування. За тактику краще обрати метод простого усереднення. Його суть у тому, що кожного місяця певна сума грошей інвестується у відібрані фонди – від 10 відсотків і більше. Можна таку операцію проводити і раз на квартал, але щомісячний варіант – найоптимальніший.

Метод простого усереднення дозволяє без особливих зусиль завжди входити до ринку достатньо ефективно тому, що при щомісячних вкладах середньорічна "вартість входу" буде значно вигіднішою в порівнянні з разовим вкладом такої ж суми.
 • Проаналізуйте своє теперішнє фінансове становище та визначте яку суму Ви готові регулярно виділяти для інвестування.
 • Поставте собі за правило виділяти на інвестування 10% будь-якого отриманого прибутку.
Оцініть ризики

Обираючи фонд, слід виважено підійти до оцінки ризиків та очікуваної доходності. Пам’ятайте, що інвестування завжди пов’язане з певними ризиками, і взаємозв’язок між доходністю та ризиком завжди прямий: заради більшого доходу потрібно погоджуватись з більшими ризиками, і навпаки, чим менший ризик, тим менша доходність. Необхідно чітко визначити для себе, яка ступінь ризику є для Вас прийнятною.

Ризикованість інвестицій в першу чергу залежить від того, в які цінні папери вкладені активи фонду, яким підприємствам та галузям належать ці активи, тобто від виду та стратегії фонду.

До того ж важливо враховувати і те, яким чином Ви зможете отримати свій дохід від інвестицій в фонд.

Чим простіше продати належні Вам цінні папери фонду, тим менш ризикованим він є для Вас, наприклад: цінні папери відкритих фондів Компанія з управління активами (КУА) викуповує щоденно, що дає можливість інвестору легко отримати свої кошти в будь-який зручний для нього момент. І навпаки, цінні папери закритих фондів КУА викуповує тільки при закритті фонду, хоча Регламенти подібних фондів зазвичай передбачають можливість отримання інвесторами частини доходу у вигляді дивідендів. Цінні папери деяких закритих фондів можуть котуватися на фондовій біржі, а отже, до моменту закриття фонду активно продаватися на вторинному ринку. Усередненим варіантом є інтервальні фонди, цінні папери яких КУА викуповує в визначені Проспектом емісії періоди, але не рідше ніж 1 раз на рік.

Оберіть припустиму для себе стратегію інвестування

Вважається, що інвестиції - це на 90% психологія і тільки на 10% - все інше. Тому й існує безліч підходів до інвестування, різноманітність стратегій, аби кожен інвестор мав змогу знайти собі той спосіб, який буде для нього максимально комфортним.

Щоб вирішити, в якому фонді Вам краще прийняти участь, важливо визначити прийнятну для себе інвестиційну стратегію, виважити усі "за" та "проти":
 • чи готові Ви до підвищених ризиків в розрахунку на більш високу потенційну доходність (фонди з агресивною стратегією),
 • або Ви надаєте перевагу збереженню інвестицій при нижчому рівні потенційної доходності (фонди з консервативною стратегією),
 • або обираєте збалансоване співвідношення цих варіантів (фонди зі збалансованою стратегією).
Не очікуйте вдалого часу, щоб увійти до фонду

Очікуючи на слушний момент для інвестування, Ви можете пропустити період активного зростання ринку. Ніхто не в змозі точно спрогнозувати його поведінку у майбутньому. Тому інвестиційна стратегія повинна бути збудована на системності та постійності вкладень, оскільки це дозволяє нівелювати ринкові коливання протягом усього строку інвестування.

Не ловіть удачу – інвестуйте регулярно.

Не обирайте фонд, спираючись тільки на його доходність у минулому

Обираючи фонд для інвестування, не слід оцінювати його привабливість, спираючись тільки на його історичну доходність. Фондовий ринок мінливий, він має свої періоди зростання та падіння. Зростання результатів у минулому не гарантує аналогічних доходів у майбутньому. Стабільність та результативність роботи фонду в різних ринкових умовах відображає рівень професійності управляючої компанії.

Довіряйте професіоналам.

Перерозподіляйте ризики

Інвестуючи, треба завжди керуватись принципом, який каже, що "Не можна класти всі яйця до однієї корзини" - необхідно розподіляти кошти по різних інвестиційних фондах.

Наприклад, якщо прийняти усю суму, що планується Вами до інвестування, за 100%, то найбільш оптимальним буде вкласти 50% коштів до збалансованого фонду та по 25% до консервативного та агресивного.

Чому саме так? Можемо розібрати на простому прикладі.

Ринок облігацій та ринок депозитів найбільш стабільні, доходність таких інструментів фіксована, а частина з них забезпечена державними гарантіями (наприклад, облігації внутрішнього державного займу (ОВДЗ)), що дає інвестору впевненість в доходності та мінімальний ризик.

Ринок акцій, навпаки, найбільш мінливий, непередбачуваний, але й найбільш доходний – ціни на цей вид цінних паперів можуть коливатись з дуже великою амплітудою навіть впродовж однієї торгової сесії, що, однак, несе й суттєвий ризик втрат.

Тому найрозумнішим буде вкласти по чверті коштів в фонди з протилежними стратегіями, а близько половини – до фонду, який поєднує в собі максимальну кількість об’єктів інвестування та є диверсифікованим.

Також варто звертати увагу на те, в які саме фінансові інструменти фонд має намір вкладати кошти. Наприклад, фонд облігацій (консервативна стратегія), який має намір інвестувати більшу частину коштів в державні облігації, є більш надійним, ніж фонд облігацій, який інвестує тільки в корпоративні облігації. Фонд акцій (агресивна стратегія), що інвестує тільки в акції, які входять до першого рівня лістингу біржі (ПФТС), надійніший, ніж фонд, який інвестує в акції, що не обертаються на біржі.

Зверніть увагу на фонди зі змішаною стратегією та обирайте їх у відповідності до своїх цілей інвестування. Наприклад, стратегія може бути збалансованою з елементами агресивної.

Шукайте фонди під свої потреби.

Не змінюйте багаторазово стратегію інвестування

Якщо Ви визначили стратегію інвестування, яка відповідає вашій меті, варто її дотримуватись протягом певного часу. Немає сенсу різко змінювати стратегію, намагаючись "упіймати" надприбутки, оскільки пов’язані з цим ризики можуть бути невиправдано зависокими. Порадьтеся з фахівцями. В цьому Вам можуть допомогти консультації провідних аналітиків КУА "ТАСК-ІНВЕСТ" та самостійне ознайомлення з інформацією, що міститься в аналітичних оглядах фондового ринку, зокрема в оглядах, які регулярно публікує КУА "ТАСК-ІНВЕСТ" на своєму офіційному веб-сайті www.task.ua у розділі "Аналітика та в інших джерелах.

Не очікуйте позахмарних доходів від інвестицій

Об’єктивно оцінюйте ринкові перспективи Ваших інвестицій.

Головним показником, який свідчить про здоров'я ринку, є показник росту ВВП (Валовий внутрішній продукт). Якщо ВВП зростає, то і фондовий ринок буде зростати. . Можна сказати, що ринок щорічно виростає на розмір зростання ВВП. Також на зростання ринку впливає інфляція, тобто можна стверджувати, що щорічно ринок зростає і на розмір зростання інфляційної складової нашої економіки. Тому, якщо в країні є інфляція і є зростання ВВП, то фондовий ринок неминуче зросте за підсумками року.

Проілюструємо це на простому прикладі. Припустимо, якщо інфляція склала 10% та ВВП зріс орієнтовно на 6%, то фондовий ринок повинен дати у середньому 16%-вий річний приріст інвестиційного капіталу. А він показав, скажімо, 30%-вий приріст. Звідки же узялися додаткові 14%? Це так звана "ринкова премія" – очікування інвесторів з приводу майбутнього ринку.

Але "ринкова премія" може бути як позитивною, так і негативною, та залежить вона перш за все від впливу зовнішніх сприятливих або несприятливих факторів світової економіки та внутрішньої політики держави. Якщо вплив факторів позитивний, зростання фондового ринку буде безумовно вище сумарного показника росту ВВП та інфляції.

Слід усвідомлювати, що фонд не може гарантувати доходність, але прагнення отримати прибуток знаходиться в інтересах усіх учасників процесу інвестування, тому ризик значних збитків мінімальний та можливий лише у випадку глобальних катаклізмів, обвалу економіки або інших причин, вплинути на які не можливо.

Не виходьте з фонду на ринку, що падає

Для того, аби з успіхом впроваджувати свою стратегію інвестування, інвестор повинен бути впевненим, що він не втратить грошей та ще й отримає їх приріст. Що може дати таку впевненість?

Замислимось над питанням, чому фондовий ринок - це постійно зростаюча формація. І навіть після зниження ринок завжди відновлюється та прагне нових висот. Ця якість притаманна усім фондовим ринкам в усьому світі, це їх природа, і таємниці ніякої не має, ринки зростають через капіталізацію підприємств.

Метою будь якого інвестора є отримання доходу. Продаж цінних паперів фонду на ринку, що падає означає фіксацію збитків. Коли ринок падає, не варто панікувати. Пам’ятайте, що за падінням завжди буде зростання і треба придбавати, коли "дешево", а продавати, коли "дорого".

Тут може стати в пригоді той самий метод простого усереднення, який дозволяє досягнути більшої ефективності на ринку, що падає, оскільки при зниженні вартості цінних паперів інвестор зможе придбати більшу їх кількість за ту ж саму суму, а у результаті наступного зростанні їх вартості інвестиційний капітал збільшиться прискореними темпами.

Узагальнені поради
 1. Цікавтеся предметом та отримуйте знання. Вам обов’язково потрібно мати певну уяву про принципи функціонування фондового ринку – тоді тимчасові його коливання не будуть підштовхувати Вас до вилучення своїх коштів.
 2. Ніхто не гарантує доходність вкладів в інвестиційні фонди, а успішні результати роботи фондів в минулому не гарантують доходи у майбутньому.
 3. Купуйте цінні папери фондів на гроші, без яких Ви можете обійтись протягом тривалого часу.
 4. Не вкладайте до фонду позичені гроші. Можете їх загубити та ще й будете винні.
 5. Купуйте цінні папери фондів коли фондовий ринок на спаді, та продавайте коли він на зрості.
 6. Інвестуйте частіше, тримайте довше.
 7. Готові до ризику – купуйте цінні папери фондів з агресивною стратегією інвестування.
 8. Боїтеся втратити заощадження – придбавайте папери фондів з консервативною стратегією. Пам’ятайте і про альтернативу – фонди зі збалансованою стратегією.
Послуги депозитарної установи


Постачальник природного газуТАСК-ІНВЕСТ
Україна, 01001, Київ
пров. Рильський, 6, 6 поверх
Телефон: (044) 502-00-77
Факс: (044) 502-00-78
Веб-сайт: www.task.ua
Эл. пошта: info@task.ua
Інвестиції з розумом!
 

Усі права на сайт - власність ©ТАСК, 2005-2020
Розроблено ©J.K.®Design, 2006-2009.